10 Mayıs 2018 Perşembe

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!

  Hiç yorum yok
Tarihi 2000 yıl öncesine kadar giden çikolata, hem lezzeti hem de mutluluk hormonu salgılaması nedeniyle insanlar tarafından çok sevilerek tüketilen bir gıda. Bitter, sütlü, fındıklı, beyaz çikolata gibi bir çok çeşidi bulanan bu harika gıdayı yemek için neden arıyorsanız ben size bunları hazırladım.
Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!

Yemekten çekinmeyin

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!Yılardır "yok sağlıksız, yok şeker yapar, yok kolesterolü arttırır" gibi bir çok söylem oldu. Aslında çikolatada bulunan kakaonun sağlık için çok büyük faydaları var.

Antioksidan olarak çok zengin bir besin

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!Kakao tanelerinin içinde, kateşin ve polifenoller bulunur. Bu bileşenler antioksidan olarak bağışıklık sistemini güçlendirir, hücreleri yeniler ve kanser oluşumunu engeller. Özellikle bitter çikolataların tüketilmesi daha faydalı.

Mutluluk hormonunu tetikler

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!Çikolata tüketildiği zaman serotonin yani mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikler. Özellikle adet dönemi öncesinde yaşanılan ruhsal çöküntüler ve aşırı sinirlilik hallerinin azalmasını sağlar.

Kalbinizi koruyucu etkisi vardır

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!İçinde bulunan magnezyum ve potasyum mineralleri sayesinde, kalbinizi koruyucu etkisi vardır.

Kolesterolü düzenler

Çikolata Yemek İçin Sebep Mi Arıyorsunuz? İşte Size 5 Sebep!Kötü kolesterolün düşürülmesinde etkin bir rol oynar. Yapısında bulunan doymamış yağ asidi kandaki kötü kolesterol miktarının azalmasına ve iyi kolesterol miktarının artmasına yardımcı olur.
Daha ne diyeyim size, bu lezzetten mahrum kalmayın, faydası da var tadı da harika. O zaman niye bekliyoruz açın hemen ambalajları lezzetin tadını çıkartın. Afiyet olsun.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder