12 Nisan 2018 Perşembe

Süper Kahramanları Yeşilçam'ın Oyuncuları Canlandırsaydı Kimler Bu Rollere Layık Görülürdü?

  Hiç yorum yok
Yıllardır bir sürü film izledik onların sayesinde. Yeşilçam'a gönül vermiş birçok eski sanatçı artık aramızda değil. Yabancı filmlerde süper kahraman olarak adlandırılan oyuncuların yerine bizim Türk Sineması oyuncularını koysaydık bunu hakkıyla kimler oynardı? İşte bu sorunun cevabı sizlerle.

Hit-Girl (Mindy Macready) - Gülşah Alkoçlar; şahsen ben benzerliklerine hayran kaldım. Birisi cesur ve atik, diğeri birinden kaçıp korktuğu belli bir karakter.
Green Arrow (Oliver Queen) - Cüneyt Arkın; adamsın Cüneyt baba kim tutar seni? Bizans'ın kalelerini kaç kez kuşattın sayısını biz bile unuttuk.
Harley Quinn - Filiz Akın; biri yırtıcılık ve acımasızlığıyla ön planda, diğeri hanımlığıyla ve çingene tarzıyla. Yani pek tarzları uyuşmasa da olmuş gibi.
Hawkeye (Clint Barton) - Göksel Arsoy; aslına bakarsanız tip olarak birbirlerine çok yakınlar. Evet bu rolün hakkını Göksel Arsoy verir.
Superman (Kal-El / Clark Kent) - Tarık Akan; bizim Tarık Akan Süperman'a fark atar be, adamdaki yakışıklılığa bakın hele. Bir de uçarken düşünün ne efsane olur.
Robin (Dick Grayson) - Halit Akçatepe; bizim severek izlediğimiz Hababam Sınıfı'nın Güdük Necmi'si Robin'den daha duyarlı ve daha yardım sever.
Spider-Man (Peter Parker) - Emrah; hüzün ve acındırası bakışların aynı karede can bulması harika bir görsel. Ama bizim Emrah daha içten yakıyor be. Bir "amcaaaaaağğğ" demesi var yürekleri yakar kavurur.


Şahsen ben bu eşleştirmelere bayıldım, umarım siz de beğenmişsinizdir. Şaka bir yana her sanatçının kendine has özellikleri ve severleri var. Sinemamıza daha çok destek çıkmamız şart.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder