10 Nisan 2018 Salı

Sevmeyi Abartıp Aşk Zehirlenmesi Yaşamamıza Neden Olan Durumlar Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Sevmek güzeldir, sevilmek de öyle, fakat bunu abartıp birbirini boğmak sevginin yerine nefreti ve uzaklaşmayı doğuruyor. Bir çok ilişki bu abartının yüzünden bittiği de ortada. Bazen bir mesaj, bir gülücük, bir nokta dahi yazılsa insan mutlu olabiliyor. Peki sevmek neden bu kadar abartılıyor? Bunun dozu kararı yok mu? Gelin hep birlikte aşk zehirlenmesine neden olan durumları inceleyelim.

Kıskançlığı abartmayın


Hayatın ekseninde sadece siz varmışsınız gibi davranmayın. Tamam sevmek kıskanmayı gerektirir, seven insan sevdiğini elbette kıskanır. Ama unutmayın ki onun da arkadaş çevresi var. Kendinizi bu yüzden yıpratmayın.

Onu çok fazla gözünüzde büyütmeyin


Tamam bazı insanlar kişilik olarak zoru sever, zor olması onlar için daha heyecanlı ve daha keyifli olur. Ama şunu da asla unutmayın, karşınızdaki insanı vazgeçilmez olarak görmeyin. Bu şekilde yaparsanız sevginin önüne ilahlaştırılmış bir kişilik koyarsınız.

Aşk ayrıdır arkadaşlıklar ayrı


Arkadaşlıklarınızı aşkınız olduktan sonra yok etmeyin. Onların sizin hayatınızda ki yerini asla unutmayın. Aşklar bir gün bitebilir ama arkadaşlıklar ve dostluklar bir ömür sürebilir.

Hobilerinizi bir kenara atmayın


Onu tanımadan önce bir çok aktiviteye katılır, sizi mutlu eden hobileri yapardınız. Peki ne oldu şimdi? Aşık oldunuz diye kendinizi niye bu kadar kapalı kapılar ardına attınız? Yaptığınız çok yanlış bir davranış, sevdiğiniz ve hobi olarak yaptığınız bir şeylere yine devam etmelisiniz.

Sevilmiyorsanız bunun farkına varın


Sırf siz seviyorsunuz, aşık oldunuz diye karşınızdaki kişinin sizi suistimal etmesine göz yummayın. Tavırları, yaklaşımı, davranışları sizi rencide edecek duruma geliyorsa buna bir "dur" demesini bilin.

O istedi diye değil, siz istediğiniz için yapın


Bazen aşk kişiliğinizi yok etmenize kadar varır. Ondan başkasını gözünüz görmez ve o ne derse yapmak, onu mutlu etmek için çabalarsınız. Fakat şunu asla unutmayın, o istiyor diye her şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Daha sonra pişman olacağınız şeyleri istemiyorsanız yapmayın.

Güven duygunuzu koruyun


Güven duygunuzu yok ederseniz, yaşadığınız her günü zehir etmiş olursunuz. Güvensiz bir ilişkinin süresi çok kısa olacaktır. Aynı zamanda bunları kafanızda kurmaktan yorgun ve psikolojisi bozuk bir insana dönüşürsünüz.
Aşk güzeldir, aşk heyecanlıdır, aşk yaşandığında dünyanızı unutursunuz ama şunu asla aklınızdan çıkartmayın, kişiliğiniz, karakteriniz, toplumdaki yeriniz sizi siz yapan şeylerdir. Kendinizi kaybetmeyin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder