20 Nisan 2018 Cuma

Nefes Kokusu Problemi Yaşayanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

  Hiç yorum yok
Bir çok insan nefes kokusu problemi ile karşı karşıya kalmıştır. Bu durum insanlar için rahatsızlık verdiği gibi, kişinin psikolojisini de etkiler. Kişinin yaşam kalitesini düşüren ve sosyalleşmesini engelleyen bir durumdur. Peki nefes kokusunu engellemek için neler yapmalıyız?
Nefes Kokusu Problemi Yaşayanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Dişler fırçalanmalı

Günde en az iki kez dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamaya özen göstermelisiniz. Fırçalama işlemi dairesel hareketlerle yapılmalı ve tüm dişlere ulaşılmalıdır.

Ağız gargarası

Ağız kokusunun gitmesi ve dişlerin aralarında oluşan bakterilerin yok olması için ağız suyu gargarasını ihmal etmemek gerekir.

Dil fırçalanmalı

Ağız mikroplarının bir çoğu dil üzerindeki gözeneklere tutunur. Bu nedenle dilimizin üzerini de dil fırçası ile fırçalamalı ve temizlemeliyiz.

Lokmaları iyi çiğnemeli

Yediğiniz yemekleri iyi çiğnemek önemlidir. Çünkü iyi çiğnerseniz ağızdaki salgılanan tükürük miktarı artar ve dişlerin arasında oluşabilecek yemek artıkları en aza iner.

Protez varsa temizliği şart

Eğer protez kullanıyorsanız onların temizliğini asla aksatmamanız gerekiyor. Çünkü protezler temizlenmediği zaman çoğunlukla ağız kokusu yaparlar.

Ağız kuruluğuna dikkat edin

Ağız kuruluğu nefes kokusunun başlıca nedenlerindendir. Bu sebeple bol su içmek ve ağız kuruluğunu önleyici gargaralar yapmak önemlidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder