13 Nisan 2018 Cuma

Kıskanç Eşinden Boşandı Şimdi Dünyayı Geziyor. İşte Karşınızda Seyyah Ayşe Teyze!

  2 yorum
İşte cesaretin ve öz güvenin insana neler yaptıracağının bir kanıtı. Ayşe teyze çocukluğundan beridir dünyayı gezmek isteyen bir kadın. Evlendikten sonra kıskanç eşinin baskısıyla kapısının önüne dahi çıkamamış. Ama eşinden ayrıldıktan sonra öyle bir gezmeye başlamış ki siz bile şaşıracaksınız.
Kıskanç Eşinden Boşandı Şimdi Dünyayı Geziyor. İşte Karşınızda Seyyah Ayşe Teyze!

Daha önceden kapının önüne bile çıkamıyordu, şimdi ise dünyanın en renkli şehirlerine seyahat ediyor.


"60 yaşında genç bir kızım ben" diyerek, bir çok gence taş çıkartıyor.


Eşinden ayrılıp, çocuklarını da evlendirince evin içinde tek başına kalmış ve küçük yaşlardan beridir hayalini kurduğu dünya turuna çıkmış.


"İlk olarak hacca gittiğini" söyleyen Ayşe teyze, daha sonrasında dünyanın sayılı şehirlerine de yolculuk yapmaya başlamış.


Giyim tarzı, örf ve adetleriyle Türk insanını yansıtan Ayşe teyze, güzellikleri yaşamanın yaşının olmadığını bizlere adeta öğretiyor.


Teyzemiz geçen sene TEDX İstanbul'a konul olmuş, ve onu dinleyenlere ilham veren bir konuşma yapmış.


Suriye’den Singapur’a, İtalya’dan Rusya’ya, Tibet’ten Hindistan’a kadar 25 farklı ülkeyi gezmiş ve yeni insanlarla tanışmış.


Emin olun ki özgürlüğünü isteyen bir insanı çok eleştiren olur. Ama Ayşe teyze bu eleştirileri umursamamış. "İnsanlar bana bakıp 'Bu teyze mi gezmiş?' diyorlar, ama bu benim hoşuma gidiyor" diyerek hayatı ne kadar sevdiğini bizlere gösteriyor.


Son olarak şunları söylemek istiyorum; İdeallerinizden vazgeçmeyin, özgürlüğünüzü kimsenin kısıtlamasına izin vermeyin, yaşadığınız hayatı güzelleştirmek ve güzellikleri yaşamak sizin de hakkınız. Sevgiyle kalın...

2 yorum :

  1. Böyle insanlara hayranım. İlham veriyorlar. Ayşe hanıma sağlıkla daha nice gezmeler diliyorum.

    YanıtlaSil