6 Nisan 2018 Cuma

İltihaplı Eklem Romatizmalarına İyi Gelen Isırgan Otu ve Kiraz Sapı Kürü Nasıl Yapılır?

  Hiç yorum yok
İltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) hastalığı çeken insanlarda, ellerde ve ayaklarda ağrılar baş gösterir. Bunlar bir zaman sonra insanın sosyal yaşamını bile etkiler hale gelir. Bu hastalıkla baş etmek için size tavsiye edeceğim bu kürü denemelisiniz ve sonuçlarını kendiniz hissetmelisiniz. Bu hastalığın yaşam kalitenizi düşürmesine izin vermeyin.

İltihaplı eklem romatizması nedir?


Romatizmal hastalıkların bir çoğundan baş sıralarında yer alan bir hastalıktır. Vücudun iskelet sistemindeki eklemleri hedef alarak buralarda ağrılar yaşatır. Bu hastalık erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülen hastalıkların arasındadır. Ayrıca iltihaplı romatizmal eklem hastalıkları yaş ilerledikçe görülme olasılığı ve riskini artırır.

Belirtileri nelerdir?


- Eklemlerde ağrı
- Şişme ve yanma hissi
- Özellikle sabahları uyandığınızda el, kol ve bacaklarda uyuşma ve tutulma
- Açıklanamayan kilo kaybı
- Yüksek ateş
- Bitkinlik, halsizlik ve yorgunluk hissi
- İltihaplı eklem bölgelerine gözle görülür şekil bozuklukları

İltihaplı romatizma tedavisi için hazırlanacak kür ile ilgili malzemeler nelerdir?

- 20-30 adet kurutulmuş kiraz sapı

- Bir tutam ısırgan otu

- Yarım litre klorsuz su

Gelelim ısırgan otu ve kiraz sapıyla yapılan kürün yapılışına


İlk olarak yarım litre klorsuz suyu önceden kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra içerisine 20-30 adet kiraz sapını ilave edin. Kiraz saplarını ilave ettikten sonra yaklaşık 4 dakika daha kaynatın. 4 dakika dolduktan sonra yaklaşık kiraz sapı miktarı kadar bir tutam ısırgan otunu karışıma ekleyin. Isırgan otunu da ekledikten sonra kısık ateşte 7-8 dakika daha kaynatın. 10 dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzüp içebilirsiniz.
Sabahları kahvaltıdan 2 sonra ve akşamları yemekten 2 saat sonra birer bardak tüketin. Bu kürü 21 gün süreyle denemeniz faydalı olacaktır.
Herkese sağlıklı bir ömür diliyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder