16 Nisan 2018 Pazartesi

Daha Rahat Bir Uyku Çekmeniz İçin Odanızda Bulundurmanız Gereken Bitkiler Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Uyku insanın gün içinde ki yaşayacakarına karşı vücudun daha dirençli olmasını ve düzgün düşünebilmesini sağlar. Düzensiz uykuya sahip kişiler daha agresif ve daha yorgun olurlar. Hem beden hem de sinir sistemi düzgün çalışmaz ve bu durum tüm yaşamını etkiler. Bitkilerin büyük bir kısmı havayı temizleme ve sakinleştirme etkileriyle bilinse de aynı zamanda uyku kalitenizi arttırıyorlar.
Daha Rahat Bir Uyku Çekmeniz İçin Odanızda Bulundurmanız Gereken Bitkiler Nelerdir?

Areca Palmiyesi

Bu bitki özellikle kış aylarında odanın ısınması için yakılan kalorifer peteklerinin odayı kurutmasını önler ve rahat bir nefes alışla uyku uyumanızı sağlar.

Aloe Vera

Şifa kaynağı olan Aloe Vera aynı zamanda, formaldehit gibi potansiyel tehike oluşturan kimyasalları havadan temizler. Bir çok bitki gece karbondioksit salgılarken Aloe Vera bitkisi oksijen salgılar. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren volatil vitaminini de salgılar.

Ficus Benjamina

Havayı temizleyen en nadir bitkilerden biridir. Muşamba ve sunta gibi materyallerden havaya yayılan benzen, amonyak, toulen gibi pek çok zararlı maddenin %75'ini temizler. Hem uyku kalitenizi arttıracak hem de yatak odanızda güzel bir görüntü sunacaktır.

Sansevieria Trifasciata

Bağışıklık ve solunum için oldukça faydalı bir bitkidir. Baş ağrıları ve düşük tansiyonu olanların odasından ayırmaması gereken faydalı bir bitki olan Sansevieria Trifasciata ayrıca havadaki karbondioksiti de temizler.

Boston Fern

Sinir sistemi için oldukça faydalıdır, geceleri kafanızı ona buna takıyorsanız odanızdan Boston Fern'i ayırmamanızı tavsiye ederim.
Uykunuzu daha düzenli kılmak için bitkilerden ve doğadan yardım almaktan sakın çekinmeyin. Çünkü yeşil ve doğa bize her zaman huzur verir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder