1 Nisan 2018 Pazar

Bu Gün 1 Nisan Şaka Günü! Neden Kutlanıyor ve Bu Güne Özel Birbirinden İlginç Şakalar Nelerdir?

  Hiç yorum yok
1 Nisan'ın Şaka Günü olarak kutlanması çok eski tarihlere dayanmaktadır. 1564’de Fransa Kralı IX. Charles’ın, takvimi değiştirerek yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe alması ve o zamanın iletişim koşullarından dolayı bazı insanların bu gelişmeden haberi olmaması nedeni ve bu kararı protesto etmek amacı ile eski adetlerini sürdürmelerine neden olmuştur. Kralın kararını protesto eden halk, 1 Nisan’da partiler düzenlemeye, birbirlerine hediyeler vermeye devam etmişlerdir. Öyle ya da böyle 1 Nisan'ı herkes benimsemiş ve Şaka Günü olarak dünya genelinde kutlamaya devam etmiştir.
Adam arabasını çok seviyor, temiz tutuyor da, sizin yaptığınız hiç de hoş değil. Gerçi belki adam görünce mutlu bile olacak, çünkü sabaha kadar tertemiz kalmış.
Sabah işe geliyorsunuz ve klavyeniz de bitkiler yeşermiş. Ulan ben bunu dün akşam bıraktığımda gayet de normaldi oysa.
Bu bisküvileri yemek yürek ister. Bir tadına bakan pişman bir de bakmayan. Diş macunlu bisküvilere rağbet ancak 1 Nisan'da olur.
İşte karşınızda elmalı şekere rakip olacak buluş, soğanlı şeker. Bunu iştahla ısırıp sonra da yüzünde oluşacak o ifadeyi görmeyi çok isterdim.
Off can alıcı bir şaka daha. Adam oturduğunda altından çıkacak sesle kalkması bir olacağı kesin. Kalp ilacını içmeyi unutmamıştır umarım.
Yıl 2356 uzayda bir istasyonda ofis ortamı. Çalışan arkadaş geldiğinde bu güzel mekanda daha keyifli iş yapacağı kesin.
Bu da bonus şaka olsun :) Harika bir kurgu olmuş. Bu şakayı yapmanız için Hollywood'dan yardım almanız şart.


Tabi ki şakaların dozunu kaçırmamak şart. İnsanların kalbini durduracak kadar etkili şakalardan kaçınmalısınız. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder