24 Mart 2018 Cumartesi

Zifiri Karanlıkta Görmek Artık İmkansız Değil!

  Hiç yorum yok
Normalde insan gözü zifiri karanlıkta etrafındaki hiçbir şeyi seçemez ve göremez. İllaki bir ışık gereksinimi arar. Fakat bilim insanları gece ve zifiri karanlıkta insanların görebilmesine olanak sağlayan bir göz damlası geliştirdi. İşte ilginç ve inanması zor o damla.

Kendilerine Biohackerlar adını verdikleri araştırma ekibi, bunun üzerinde 3 yıldır çalıştıklarını belirtiyor.


Zifiri gece karanlığında bile yolunuzu ışık yardımı olmadan bulabileceksiniz


Bu mucize damlayı gözünüze damlattığınızda gece görüş sistemine sahip bir kamera gibi etrafınızda olanları görmeye başlıyorsunuz.


Tam 50 metre mesafede olan hareketliliği bile görebildiklerini söyleyen denekler, bunun inanılmaz bir buluş olduğunu da ifade etmeden geçemiyorlar.


Şu ana kadar deneklerde bir sağlık sorununa rastlanmamış. Böyle devam ederlerse geleceğin savaş teknolojisinde büyük bir çığır açacakları kesin.


Çalışmayı sürdüren ekip, ileride daha başka şeylerin de geliştirileceğini vurguluyor. Mesela; gözle gördüğünüz her şeyin veri olarak saklanması ve gözünün önüne başka yerden yazılan yazıların görüntülenmesi.


Teknoloji bizleri her geçen gün biraz daha şaşırtmaya devam ederken, bu buluşların daima kötü insanların elinde birer canavara dönüşeceğini de asla unutmayalım.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder