31 Mart 2018 Cumartesi

Yalnızca Kıvırcık Saçlıların Anlayabileceği Durumlar Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Kıvırcık saçlı olmak bir ayrıcalıktır, çoğu insanın saçı düzdür. Fakat kıvırcık saçlı olanlar toplum içinde bir anda fark yaratırlar. Tabi bu farkın bir de zor yanları var. İşte bu güzel ve kıvırcık saçlı insanların yaşadığı, düz saçlı insanların anlayamayacağı o durumlar.
Sabahları şaha kalkan saçlar
Sabah bir uyanırsınız, saçlarınız karman çorman olmuş. Aynaya bakmak size ızdırap vermeye başlar. En iyisi uyandığınızda asla aynaya bakmayın.

Kahkül kestirmek gibi bir şansınız yok

Öyle çok fazla diğer saç modellerine özenmeyin. Çünkü bir çok model bu saçlara işlemeyecektir. Kahkül mü bırakmak istiyorsunuz? Zorlamayın bence, pek de iyi fikir değil.

Lakap takanlar çok olur

"Ne haber kıvırcık? Ooo bonus kafa gelmiş. Saçlara bak ayın çalı gibi." Bu yakıştırmalara maruz kalmanız kaçınılmaz bir durum. Aldırmayın, kıskanıyorlar sizi.

Hele bir de düz saçlı olanların kaprisi var

"Benim neden saçlarım kıvırcık değil? Ay keşke benim de böyle olsa. Ne kadar şanslısın." gibi sözler duydukça saçınızı başınızı yolmak istersiniz. Çünkü bilmiyorlar ki bu saçların bakımı daha zor.

Saç taramak mı? O da ne?

Bu saçlara hangi tarak işler? Taramak bir ölümdür resmen. Canın yana yana usul usul taramaya çalışırsın. Hadi kıvırcık saç isteyenler buyurun yardıma.

Bu soruları çok sık duyarsınız

"Bu senin saçın mı? Perma mı yaptırıyorsun?" Bu sorulardan bunalacaksınız emin olun. Yüz ifadeniz değişecek ve karşınızdaki neden sinirlendiğinizi anlamayacak bile.

Hele rüzgarlı havalarda dışarı çıkmak ölümdür

Rüzgarın yerden kaldırdığı tozların hepsi sizin kafanıza toplanır. Saçlar bir oyana bir buyana savrulur. Onları düzelmek için büyük çaba harcarsınız. Bir de eve gidince yıkamanız gerekecek.
Kıvırcık saçlı kadınlar çok hoş duruyorlar. Tabi bunu bir de onlara sormak gerek. Yine de ayrı ve özeller bence. Saçlarınızın kıymetini bilin, onlara iyi bakmayı ihmal etmeyin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder