6 Mart 2018 Salı

Tutumlu Olmak ve Tutumluluğun 5 Hali!

  Hiç yorum yok
Hayatımızı bir şekilde çalışarak idame ettiriyoruz. Fakat bu süreçte artı ihtiyaçlar da çıkabilir. Hastalık bu ihtiyaçların başında gelmektedir. Birikim yapmanın önemi bu zamanlarda daha çok anlaşılmaktadır. Fakat tutumlu olmak sadece parayla değil başka şekillerde de karşımıza çıkar. İşte bunların bazıları.

Parasal tutumluluk; Bu günün yarını da var demeliyiz. Paramızı idareli harcamalı, yarını da düşünmeliyiz.

Eşyalarınızda tutumluluk; Kullandığımız eşya ve giysileri düzenli ve temiz kullanırsak çabuk eskitmemiş oluruz, yeni giysiler alma ihtiyacı ortadan kalkar ve paranız cebinizde kalmış olur.
Zamandan tutumluluk; İnsanlar zamanlarını gerektiği gibi kullanıp değerlendirmelidir. Unutmayın vakit nakittir... Vaktinizi idareli kullanırsanız kendinize ve sevdiklerinize de zaman ayırabilirsiniz.
Sağlıkta tutumluluk; Bazı insanlar sağlıklarını hiç korumadıkları için sık sık hastalanırlar. Hem kendinizi hem bütçenizi düşünmelisiniz. Her şeyin başı sağlıktır...

Enerji kaynaklarında tutumluluk; Günümüz toplumlarını ayakta tutan en büyük güçlerden biri de enerjidir. Evimizde kullandığımız elektrikli aletleri fişlere takılı unutmayalım. Özellikle telefon şarj aletlerini... Lüzumsuz yanan lambaları söndürün. Hem ülkemiz ekonomisine hem kendi ekonominize katkıda bulunun.

Tutumlu olmayı, cimri olmakla, paylaşmamakla, insanların ihtiyaçlarını karşılamamakla karıştırmamak gerek. Elimizdekileri savurmak yerine, idareli kullanmalıyız...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder