11 Mart 2018 Pazar

Sosyal Paylaşım Yaptığınızda Daha Çok Kişiye Ulaşmak İçin En Uygun Zamanlar Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Sosyal medya artık herkesin ilgi alanı oldu. Bir çok paylaşımı buraların üzerinden yapıyor ve bir çok kişiye ulaşmak için çabalıyoruz. Paylaşımlarımızın kişiler tarafından beğenilmesi, yorum alması ve ilgi odağı olması için bazı zamanlar gerekiyor. Her paylaşım hit olmadığı gibi, her zaman da sosyal medyada insanların çoğunluğunu yakalayamıyoruz. Doğru olan paylaşım zamanlarını şimdi hep birlikte görelim.
Sosyal Paylaşım Yaptığınızda Daha Çok Kişiye Ulaşmak İçin En Uygun Zamanlar Nelerdir?

Facebook'da paylaşım yapma zamanı


Çok büyük bir sosyal ağ olma özelliğine sahip Facebook'da en yüksek giriş cumartesi ve pazar günlerine gerçekleşiyor. Bu giriş trafiğinin en yoğun olduğu zamanlar ise sabah 9, öğlen 1 ve 3 olarak öne çıkıyor.

Twitter'da paylaşım yapma zamanı


Eskisi kadar çok popüler olmasa da, haber ve gündem takip etmek için mükemmel bir platform. En yoğun giriş yapıldığı gün ise çarşamba günleri. Akşam saatleri 5-7 arası müthiş beğeni trafiği yaşayabilirsiniz.

Instagram'da paylaşım yapma zamanı


Son zamanların parlayan yıldızı olan Instagram her gün yoğunluk yaşıyor. Fakat en etkili yoğunluğu pazartesi ve perşembe günleri gerçekleştiriyor. Paylaşım için en iyi saatler ise, sabah 9-10 arası.

Pinterest'de paylaşım yapma zamanı


Türkiye'de aradığı yeri pek bulamasa da dünya genelinde kaliteli paylaşım yapmayı isteyen insanların buluştuğu bir platform. En yoğun giriş yaşandığı zaman ise hafta sonları.

Youtube'da paylaşım yapma zamanı


Youtube bir çok kullanıcıya ev sahipliği yapan bir platform. İnsanların her türden video ve müzik klibi bulabileceği sosyal paylaşım sitesine en çok giriş, çarşamba ve cumartesi günleri gerçekleşiyor.
Paylaşımlarınızın daha çok tıklanması, ilgi çekmesi ve beğeni alması için bu bilgilere dikkat etmenizde fayda var. Hepinize bol bol like alacağınız paylaşımlar diliyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder