25 Mart 2018 Pazar

Kış Aylarının Vazgeçilmez Aksesuarı Kaşkol ve Bağlama Stilleri!

  Hiç yorum yok
Malum havalar soğudu, üşütmemek için ve de güzel bir aksesuar olarak takıldığı için kaşkol kullanan çok insan var. Fakat sadece bir stilde bağlayıp sokağa çıkmak yerine değişik şekillerde bağlamayı öğrenmemiz gerekiyor diye düşünerek bu derlemeyi sizler için hazırladım.

Şehir şıklığı stili


Bu klasik kaşkol bağlama stillerinden biridir, önce iki ucunu birleştirir boynunuza sararsınız, daha sonra ikinci görselde gösterildiği gibi içinden geçirip sıkıştırırsınız.

Sofistike stili


Kaşkolun bir yanını uzun olacak şekilde boynunuza atın ve sonrasında uzun olan ucunu boynunuza iki kez dolayıp öteki ucuyla aynı hizaya getirin.

Üst sınıf stili


Bu en basit olan şekli, kaşkolu boynunuza uçları aynı hizaya gelecek şekilde asın ve uç kısımlarını montunuz ya da ceketinizin içine sokun.

Profesör stili


Herkes okuyup profesör olamıyor ama kaşkolu aynı şekil bağlayabilir. Bu biraz karışık gibi o yüzden profesör demişler sanırım. Fular bağlama stiliyle aynı şekilde yapılıyor.

Jet sosyete stili


Çok basit bir uygulama ile yapılan bir stildir. Bir ucu uzun ikinci ucu kısa kalacak şekilde boynunuza dolayın ve uzun kalan ucunu boynunuzdan sırtınıza doğru atın.

Tatilci stili


Adına neden tatilci stili dediklerini sormayın. Bir ucunu boynunuza yakın bir şekilde tutun ve geri kalan uzun kısmını da boynunuza sonuna kadar dolayın.
Kış aylarında üşütmeden ve şık bir şekilde dolaşmanızı sağlayacak kaşkol bağlamalarıyla karşınıza geldim. Hepinize güzel ve hastalıklardan uzak bir kış dilerim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder