Biraz kilo almaya başladığımızda hemen gön tarafta göbeğimiz fırlamaya başlar. Yağlanmaları ve göbeğimizin bizden önce yolda gidişini görmeye başlarız. Ne yapacağız bu tatlı göbeğimizi eritmek için? İşte bu tarif tam size göre.
Göbek Yağlarını Yakarak Eriten Yeşil Ayran Nasıl Yapılır?

Yeşil ayranın faydaları nelerdir?


Saymakla bitmeyen faydaları ile yeşil ayran sağlık açısından çok harika bir karışımdır. C vitamini yönünden zengindir, bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo vermeye yardımcıdır, güçlü bir antioksidandır, karaciğere faydalıdır, kalsiyum deposudur.

Yapımı için neler gerekli?


1 bardak ayran, 1 şişe maden suyu ve taze nane. Bu güzel üçlüyü bir ayara getirdiğimizde muhteşem karışım sizlerin olacak.

Nasıl yapacağız?


Nane sevmeyenler, roka ya da dere otu da kullanılabilir. Blendıra ayranı dökün ve içine saplarıyla birlikte naneyi atıp iyice karıştırın. İçersin deki kalsiyumdan dolayı özellikle göbek ve bel çevresindeki yağ yakımını hızlandırır. Blendırdan geçirilen naneli ayranımıza maden suyunu ekliyoruz. Mireraller ile zengin olan maden suyu daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Sıcak günlerde içine buz da ilave edebilirsiniz. Harika bir serinletici ve göbek eritici özelliği vardır.
Tabi sadece yeşil ayran tarifini içmekle göbek eritilmez. Göbek eritme egzersizleri ve diyet de yapmanız gerekiyor. Tek başına sadece bir şeyi yapıp beklemek olmaz. Sağlıklı günler dilerim.