8 Mart 2018 Perşembe

Eşleri Boşanmaya Sürükleyen Nedenler Nelerdir?

  1 yorum
Her çift mutlu bir birliktelik ve hayat yaşamak ister. Bunun için de çok çaba sarf ederler. Emin olun kimse "hadi boşanalım" diye başlamaz söze. Bu duruma sürükleyen nedenler vardır, zaman içinde yaşanılan olaylar vardır. Bir anda alınacak bir karar asla olamaz. Gelin hep birlikte eşleri boşanmaya sürükleyen nedenlere bakalım.
İktidar kavgaları; Erkeklerin evde egemenlik sağlamaya çalışması ve modern yaşama alışmış kadınların bu durumu kabullenememeleri. Aynı şekilde tam tersi de olabiliyor. Birbirlerine üstünlük kurmaya çalışan çiftler zamanla kavgaların şiddetini arttırıyor ve bu durum boşanmaya kadar gidiyor.
Ailelerin çift yaşamına karışmaları; Toplumumuzda genellikle yaşanan olaylardan biridir bu. Ailelerin çiftlerin yaşamına karışmaları, aldıklarına, gezdiklerine, oturup kalkmalarına dahi el atmaları çiftlerin de kendi aralarında tartışmalarına neden olmaktadır.
Aldatma durumlarının yaşanması; Genellikle mantık evliliği yapanlarda görülen bir durumdur. Aslına bakarsanız sevginin ve ilginin de zamanla azaldığı görülen çiftlerde duygusal bağı başka kollarda arama ihtiyacına girebiliyorlar. Bu durumların ortaya çıkması ya da kendi itirafları ile de boşanmalar yaşanmaktadır.
Maddiyat ve yaşanan sıkıntılar; Parasal konularda yaşanan sıkıntılar zorlukları da beraberinde getiriyor. İstenilen hayatı sağlayamamak, istenilen şeyleri karşılayamamak çiftler arasında bir zaman sonra "neden ben bunu böyle çekiyorum ki, zaten beni rahat yaşatamıyor" duygularını tetiklemektedir.
Kötü alışkanların olması; Uyuşturucu madde, alkol, kumar gibi kötü alışkanların olmasından kaynaklı yaşanan sıkıntılar ve tartışmalar evliliğin sonunu getiren nedenler arasında.

Evlilik hayatı oldu bittiye getirilecek bir durum değildir. Çiftler gerçekten boşanma kararını alırken tekrar tekrar düşünmeli ve zorluklarla kurulan bu aileyi nasıl kurtarabiliriz bilinciyle yaklaşmalıdırlar.

1 yorum :

  1. Harika ve bilgilendirici bir yazı olmuş giftler de harika oturmuş :)

    YanıtlaSil