10 Mart 2018 Cumartesi

Erkeğin Evlendikten Sonra Çileye Dönüşen Hayatını Anlatan 7 Görsel!

  2 yorum
Çoğu evli "bekarlık sultanlıktır" der ama bunu niye dediğini bekarlar anlayamaz. Kimi evlilik güzel gider ve ömür boyu sürerken, kimi evlilikler de bir anda saman alevi gibi yanıp kül olur, savrulur. Yine de evlilik güzeldir, kimsenin kafasını bulandırmak istemem. Evlenen erkeklerin çilelerini mizahi bir anlatımla sizlerle paylaşmak istiyorum.
Evlenmeden önce kendine ait bir sırt çantasıyla istediği yere özgürce giden erkek, artık bir aile olmuştur, yok öyle kendi halinde yaşamak. Taşı bakalım bu çanta ve bebek arabasını da aklın başına gelsin.

Neydi be o günler? Gezer tozardı sağda solda. Atladı mı arabasına, motoruna uçuşa geçerdi dağ bayır demeden  Artık bir çocuğu var öyle hız yapmak yok, adrenalin yok, "hız kötü bir şeydir yavrucum" diyerek nasihatler var artık.

Tabii önceden ne bulursan yiyordun, kilo da almıyordun, canın istediğinde atıştırıp hoop sokaklara fırlıyordun. Yok artık öyle bir düzen, geleceksin yemeğini zamanında yiyeceksin. Göbek yapacak aile babası olacaksın!

Kafa bir yerde, kol başka yerde, ayaklar uçurumda, ohhh ne rahat vallahi yat yata bildiğin gibi. Bak bakalım evlendiğinde o yatak sana nasıl dar gelecek? Herkes uyurken sen nasıl sağa dönsem diye düşünmekten sabahı sabah edeceksin.

Bitti o maç keyfi, cips, kola muhabbetin. Artık Pepe, Niyola, kuzucuk çizgi filmlerini izleyip "aaa bak canım Pepe ne diyor, kuzucuk nasıl atladı oradan hoooopbaaa" diye cümleler kurar hale geleceksin.

Kop kop partiler, diskolar yok artık, çocukları eğitici bir faaliyet olan hayvanat bahçesine gidip, maymunlara fıstık atarak kopacaksın artık.

Kim demiş spor yapmıyorsun artık diye? O kol kasların nasıl gelişmişti bekarlık zamanında, spor salonundan çıkmıyordun ne oldu? Artık ev alışverişi yaparak geliştireceksin kendini, hadi bakalım pamuk eller cebe! Hem terledikçe daha çok kilo verirsin koş koş...

Aile olun, çoğalın, güzel nesiller yetiştirmek için uğraşın, gençlikte yapın yapacağınızı, evlenince uslanın Aile olmak güzeldir, yalnızlıkla bir ömür geçmez gençler

2 yorum :