13 Mart 2018 Salı

Daha Bakımlı Olmak İçin Kullandığınız Makyaj Malzemelerinin Kullanım Sürelerini Biliyor Musunuz?

  Hiç yorum yok
Her kadın bakımlı ve güzel görünmek ister, bu nedenle birçok makyaj malzemesini özenle alır ve kullanmaya başlar. Fakat bunların da kullanım ömürlerinin olduğunu asla unutmamak gerekir. Cildinizi güzelleştireceğim diye uğraşırken süresi geçmiş malzemeleri kullanarak cildinize zarar verebilirsiniz.
Göz kalemleri; Gözlerinizin daha güzel ve etkili bakmasını sağlayan göz kalemlerinizin kullanım ömrü 12-24 aydır.
Pudra; Makyaj yaparken en etkili ürünlerden biri olan pudra seçiminde dikkat etmek gerekir. Kullanım ömrü 6-36 ay arası değişiyor.
Fondöten; Lekelerin ve izlerin yok edilmesinde en etkili malzeme olan fondötenlerin kullanım süresi 6-18 ay arası değişiyor. Yazları özellikle sıcaktan çöken fondötenlerinizi biraz karıştırarak eski haline getirebilirsiniz.
Ruj; Dudaklarınıza seksilik ve ben buradayım havası katan rujlarınızın kullanım süresi 18-36 ay arasıdır. Yine iyisiniz 3 yıla yakın bir süresi var.
Far; Göz kapaklarınızın rengarenk olduğu, güzelliğinize bir kat daha güzellik katan göz farlarınızın kullanım süresi 12-24 ay arasıdır.
Maskara; Kirpiklerinizi daha güzel bir görünüme sokan, onların her hareketinde karşısındakinin etkilenmesini sağlayan maskaraların 6 ay kullanım ömrü vardır. Çünkü o süre içinde ister istemez kururlar.

Güzelliğiniz kadar kullandığınız malzemelerin markası, kalitesi, kullanım süreleri de önemlidir. Hepiniz güzelsiniz bunu asla unutmayın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder