27 Şubat 2018 Salı

Şık ve Bakımlı Erkekte Olması Gereken Prensipler Nelerdir?

  1 yorum
Giyim tarzı olsun, kendine yakışan olsun erkek kendiyle barışık ve şıklığına önem vermelidir. Bilindiği üzere tip ne kadar önemliyse giyim tarzı da o kadar önemlidir. Kendisiyle barışık bir erkek kendine bakmalı, şıklığını ön planda tutmalı ve tarzını yaratmalıdır.

Vücuduna uygun giyim; Her zaman vücut yapınıza uygun kıyafetler seçmelisiniz, üzerinizde taşıdığınız kıyafet kilonuza ve boyunuza orantılı değilse hoş durmayacaktır.
Giydiğiniz kıyafette detaylara dikkat edin; Giydiğiniz ceketin yakaları ve buna uyumlu olarak giydiğiniz pantolonun paçaları çok önemlidir. Boylarının uzun ya da kısa oluşu sizin görüntünüzü olumsuz etkiler.
Aksesuar seçimine dikkat etmeli; Giydiğiniz kıyafetlere uygun aksesuar seçimine özen gösterin. Kullandığınız, saat, kemer, gözlük, çanta gibi aksesuarların giydiğiniz kıyafetlerle renk uyumu önemlidir.
Giyimde sadelik ve tamamlayan giysiler; Mesela üzerinizde gömleği tek giymek yerine, onun üstüne bir yelek giydiğinizde daha hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır.
Renk kombinasyonu olmalı; Özellikle ayakkabı ile uyumlu kemer ve saat seçimi sizi daha şık bir görünüşe sokacaktır. Özellikle mavi-kahve ve siyah-beyaz renklerinin uyumu her zaman göze hoş gelir.
Giydiklerinizle kendinizi özgür hissetmelisiniz; Giyim tarzınız sizi yansıtır, asla giydiğiniz giysiler sizi sıkmamalı, özgürlüğü onlarla birlikte hissetmeli ve yaşamalısınız.

Kadınlar kadar erkekler de kendine bakmalı, şıklığına önem göstermelidir.

1 yorum :

  1. Kesinlikle katılıyorum, bir erkek te en az kadınlar kadar bakımlı ve şık olmalı. Ancak arada ki feminen çizgiye dikkat etmeli.

    YanıtlaSil