Ona çok bağlı olmanız; Tabii ki ilişkilerde bağlı olmak gerekir, fakat bu bağlılık tek taraflı daha çok ağır basıyorsa, zamanla partnerinizi sıkmaya ve bunaltmaya başlarsınız. Bu durumun sonunda da ilişkinin bitmesi kaçınılmaz olabilir.

İyi giden yatak hayatınız; Evet yanlış duymadınız, harika bir uyum içindesiniz, yatakta harikalar yaratıyorsunuz. Onu mutluluktan uçuruyorsunuz ama bir şeyi atlıyorsunuz. Her kavganızda onu yatakta sakinleştirdiğinizi ve bazı konuları bu güzel uyumu bahane ederek görmezden geldiğinizi. İşte “biz harika bir çifttik yatakta bile mükemmeldik neden bitti?” demeniz için bir neden.

Karşılıklı birbirinize benzemeniz; Uyum içinde olmak ve birbirine benzemek ilişkide önemlidir, fakat zaman içinde sizin de hoşunuza gitmeyen kendi huylarınızı onda görmeniz, sizi sıkmaya başlayacaktır.

Asla tartışmadan yaşamak; Tartışmalı bir ilişkiyi kimse istemez, fakat ilişkinizde hiçbir şeye ses çıkartmıyor ve hep alttan alıyorsanız da zaman içinde bir şeylerin bir yerden patlaması kaçınılmazdır. Bu da büyük ve şiddetli bir tartışmayı doğurur.

Ortak amaçlar üzerinde yoğunlaşmak; Hayatlarınız ile ilgili ortak kararları alırken sadece bir düzen içinde olmamanız gerekir, çünkü bu ortak karara yoğunlaşmada birinin vazgeçmesi ilişkiyi büyük bir yıkıma uğratabilir. Bu nedenle ortak kararlarınız dışında kendinize ait kararlarınız ve hedefleriniz de olmalı.

Fedakarlıklar yapmak; Sevdiğiniz insanın mutluluğu için istemediğiniz bir şeyi bile yapmak zorunda kalabilirsiniz. Fazla fedakarlık yapmak ilişkide birden bire patlamaya ve yıkıma neden olur. Her defasında yapılan fedakarlıkları partneriniz zamanla alışkanlık haline getirip görmeye bilir.

Olumlu görünen her şeyin ardında elbette ki olumsuzluklar da vardır. Fakat önemli olan bir şey iyi derken, ötekini es geçmemektir.