18 Şubat 2018 Pazar

Metabolizmanızı Hızlandırmak ve Zayıflamak İster Misiniz?

  2 yorum
Metabolizmanız yavaş çalıştığında vücutta yağlanmalar ve kilolar baş gösterir. Bu kiloları almamak ve zayıflamak istiyorsanız metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamanız gerekiyor. İşte size tavsiye edeceğim yiyecekler metabolizmayı hızlandırarak daha kolay kilo vermenizi sağlayacaktır.

Acı biber; İçinde bolca bulunan capsaicin adlı madde sayesinde metabolizmanız daha hızlı çalışmaya başlayacak. Hem iştahınızı keser hem de 3 saat boyunca normalden 2 kat daha hızlı metabolizmayı çalıştırır.


Enginar; Özellikle karaciğerde meydana gelen yağlanmayı önlemekte başarılı bir sebzedir. Yağ oranı düşük bir besin oluşundan dolayı diyet listenizde olması gerekmektedir. Ayrıca karaciğerde olan yağlanma metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Bu besin de bunu önleyerek daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Lifli yiyecekler; Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını, posalı yiyeceklerin öğütülürken daha çok enerji çıkartmasını sağlayan lifli yiyecekler, ayrıca kabızlık ve ishal gibi sorunları da ortadan kaldıracak besinlerdir. Lifli yiyecekler listenize, kabak çekirdeğini, fındığı, bademi, lahanayı, brokoliyi ve meyve olarak da elmayı, portakalı, greyfurtu da ekleyin.

Tarçın; Yendiğinde tokluk hissi vermesinin yanı sıra, kan şekerini de düzenler. Vücut sıcaklığını yükselterek, metabolizmanın hızlanmasına fayda sağlıyor.

Elma sirkesi; İçinde bulunan asetik asit metabolizmayı hızlandırır. Suyla karıştırılıp içildiğinde kilo vermeniz için yardımcı bir içecek oluşur. Bir bardak elma sirkesine bir tatlı kaşığı bal eklerseniz, kabızlık sorununuz çözülür.

Su içmeyi unutmayın; Metabolizmanın daha hızlı çalışması ve kolay kilo verebilmek için günde en az 2 lt. su tüketmeye özen göstermelisiniz. Özellikle yemeklerden önce tüketilen su hem metabolizmayı hızlandırır hemde tokluk hissi verir.


Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Sağlığınız her şeyden önemlidir, önce kendinizi sevin sonrasında hayatı sevmeniz daha kolay olur.

2 yorum :