4 Şubat 2018 Pazar

Kış Mevsimini Sevmeniz İçin Geçerli Nedenler!

  Hiç yorum yok
Kimi insan kışı sevmez, "soğuk, üşüyorum, her yer ıslak" der burun kıvırır. Ama kış mevsiminin de kendince güzel yanları var. İşte kışı sevdirecek o güzel nedenler.

Karın yağması; Bir sabah uyanırsınız ve pencereden baktığınızda lapa lapa yağan bembeyaz kar tanelerini görürsünüz. O kadar güzel bir manzaradır ki bu, sizi mutlu eder.


Boş sokaklar ve huzur; Sokaklar boşalmıştır, insanlar evlerine çekilirler ve siz bu huzurun içinde rahatça yürürsünüz. Bir banka oturup mis gibi havayı içinize çekersiniz.

Sevdiklerinizle sıcacık bir ortam; Dışarısı soğuk olabilir, ama evinizde sıcacık ve samimi bir ortam var. Alın elinize kahvelerinizi bu anın tadını yaşayın.

Puf terlikleriniz ve rahatlık; Ayaklarınızda renk renk ve çeşit çeşit puf terlikleriniz. Hem eğlenceli hem sıcacık.

Kar üzerinde yürümek; Kar yağmış yollarda yürürken çıkan o haşır huşur sesleri dinlemek. Bakın bu sesi başka bir mevsimde duyamazsınız. Sonra "vay efendim ben duymadım" demeyin.

Kar tanelerinin teninize dokunuşları; Hepsi birbirinden farklı ve şekilde olan kar taneciklerinin, ellerinize, yüzünüze, teninize düştüğünde hissettiğiniz o nazik dokunuş.

Yahu en sevdiğin kışlıkları giyeceksin düşünsene; En sevdiğin, atkın, beren, montun, botların seni bekledi kaç ay boyunca. Onları mutlu etme vakti hadi giyin ve fırla dışarı.

Soğuktan korkmayın, şükürler olsun ki evlerimiz var. Ama olmayanlar için büyük bir kabus. Evsizlere elimizden geldiğince yardım etmeye çalışalım.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder