24 Şubat 2018 Cumartesi

Gün İçinde En Çok Duyulan Masum Yalanlar Nelerdir?

  4 yorum
Yalan söylemek doğru bir yaklaşım tarzı değildir, fakat ister istemez insanlar, ya birbirini kırmamak için ya da gerçekten söylemesi gerektiği için yalana başvururlar. Ha daima yalan söylemeyi kendilerine adet edinenleri de unutmamak gerek. Peki gün içinde sıradanmış gibi olup duymaya alıştığımız o masum yalanlar hangileri birlikte bakalım.

Hafta sonu spora başlıyorum; Yahu bırak şu yalanı, kaç kez denedin olmadı, bir de her hafta aynı yalanı söylemekten bıkmadın mı?


Bu son sigaram, bırakıyorum; 20 sene oldu hala aynı şeyi söylüyorsun, biraz değişik şeyler bulmaya çalış, mesela "artık nargileye başlıyorum" de.

Şimdi yatayım, sabah erken kalkar çalışırım; Tabii tabii, şimdi yapma sen o dersi sabah kalkar hemen bir anda çalışır sınava gidersin sen de haklısın. Dilber hoca da zaten sabahları çalışarak profesör oldu.

Onu bir daha aramayacağım; Mühim olan aramaman değil ki, önemli olan bunu bir haftadır 5 bininci kez söylemen. Ara hadi ara başka türlü susmayacaksın.

Su içsem yarıyor; Adama sorarlar, "suyu kebabı yedikten sonra mı, yoksa yemeden önce mi içiyorsun?" diye. Sen yemeği ye gece yarıları sonra uyu, "su içsem yarıyor" diyerek bizi kandır. Oldu canım görürsem söylerim.

Tabii bunlar masum ve keyifli yalanlar. Siz daha acıtan ve daha çok zarar yalanlardan uzak durmaya çalışın.

4 yorum :

  1. Çok eğlenceli bir yazı olmuş, sabah kalkar çalışırım yalanı en sık söylediklerimden sanırım :D Bu arada büyük blog takip etkinliğinden geliyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Merhabalar iade-i ziyarete geldim takipteyim :)

    YanıtlaSil