28 Şubat 2018 Çarşamba

Gülümseme Şekilleri ve Anlamları Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Gülümseme insanların karşılıklı anlayışını, saygısını, hoş görüsünü ifade eder. Bazen de nefretini, sinirini ve öfkesini gülümsemesinde hissedebilirsiniz. Ama en güzel ve anlamlı gülümsemeyi karşınızdaki insanı gerçekten sevdiğinizi hissettirdiğinizde görürsünüz.
İçten gülümseme ve anlamı; Bu gülümsemeye dünyalar verilir, gözler kırışır, ağız açılır, elmacık kemikleri çıkar. Huzur ve mutluluk akar yüzünden.
Öfkeli gülümseme ve anlamı; Sinirlidir ve bunu gizlemek için gülüşünü kullanmaya çalışır. Ağız kapalı, dudaklar gergindir. Kaşlar ya iner ya da yukarı çıkmaya başlar.
Üzgün gülümseme ve anlamı; Üzüntülüdür ve bunu belli etmemek için gülüşünü kullanır, ama dikkatli bakarsanız bunu anlarsınız. Çünkü dudakların kenarları hafif yukarı kalkar, belli belirsiz bir gülümseme gibi görünür. Kaşlar aşağı düşerken, iç kenarları yukarıya kalkar.
Utangaç gülümseme ve anlamı; Yüzündeki utangaçlığı bir anda gülümseyerek atmaya çalışır ama başarılı olamaz. Huzursuzluğu belli olur. Hafif bir sırıtma gibidir. Ağız kenarın dışarı doğru gider, dudaklar bitişiktir. Gözler genelde sağa sola bakmaya çalışır.
Gülümsemek ikili ilişkilerde önemli bir yere sahiptir. İnsanların mimikleri, bakışları, konuşması kadar gülümsemesi de kendini ele veren faktörler arasındadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder