11 Şubat 2018 Pazar

Erkeklerin Takım Elbise Alırken Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Takım elbise erkeklerin özel günler için ya da çalıştıkları şirketin giyim standardına göre kullandıkları bir tarzdır. Bu giyim tarzını doğru şekilde üzerinizde taşımak da başlı başına bir görevdir. Pek çok kişinin yaptığı hatalardan biri de bedenine uygun takım elbiseyi almamasıdır.

Omuzlar; Resimde de görüldüğü gibi, ne düşük ne de büyük bir omuz şekli olmamalıdır. Vücut ve omuz bölgesinin tam oturması ile, üzerinizde daha hoş bir duruş sağlayacaktır.


Arka taraf pantolon; Pantolonu giyip aynaya baktığınızda, ortadaki ve sağdaki gibi bir görüntü oluşuyorsa, bilin ki bu takım size göre değildir. Ne bol ne de ortada görülen gibi kırışık durmamalıdır.

Ceketi gösteren ilik duruş şeklidir; Eğer ceketi üzerinize giydikten sonra düğmeyi iliklerseniz ve ortadaki gibi çok küçük olursa ya da sağdaki gibi bol kalmışsa bu iş olmamış demektir.

Önemli bir detay da ceket kollarıdır; İçinize giydiğiniz gömleğin kolları ne çok dışarıda ne de tamamen ceket kolunun itinde kalmaması gerekiyor. Şekil-1'de görüldüğü gibi gömlek kolu ceket kolundan bir parmak dışarıda olmalıdır.

Sizin boyunuz ve ceket boyunun uyumu; Kollarınızı yanlara saldığınızda ceketin bitiş boyu tam sizin avucunuzun içine denk gelecek şekilde olmalıdır. Daha uzunu ve daha kısası görünüş olarak çok rahatsız edici olacaktır.

Son olarak da pantolon paçaları; Pantolon paçaları giyilen ayakkabının arka topuğunun 3 parmak yukarısında olmalıdır. Bileklerde olan paçalar çok tipsiz ve çok uzun olan paçalar ise sizi paspas gösterecektir.


Bu anlatılanlara dikkat ettiğiniz takdirde üzerinizde taşıyacağınız takım elbise hem sizin hem de sizi görenlerin ilgisini çekecektir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder