15 Şubat 2018 Perşembe

Boşanma Hakkında Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Kimse boşanmak ya da ayrılık yaşamak için bir birliktelik kurmaz. Ömür boyu mutlu olmak ve huzur içinde ailesiyle yaşamak ister. Fakat evlilik nasıl hak ise, boşanmak da o kadar haktır. Toplumumuzun boşanmalara bakış açısı çok değişiktir. Her boşanmak isteyene yakın çevresinden baskı kurulur ve boşanmanın olumsuzluklarından bahsedilir.

Bir tek doğru insan o gibi görülür


"İşte bu kişi hayatımın anlamı, bu kişiyle bir ömür geçirebilirim" gibi söylemler çok yanlıştır. Çünkü zaman içinde hataları, yanlışları, huyları, kişiliği anlar ve onun çok da doğru kişi olmadığını görürsünüz. Yani şunu unutmayın tek doğru insan o olmayabilir. Onsuz olmak ömür boyu yalnız kalacaksınız anlamına gelmez.

Bu yaştan sonra kimseyi bulamazsın yalanı


İlerleyen yaşlarda boşanmayı düşünen insanlar için sıkça söylenen bir sözdür. Ama şunu unutuyorlar, aşkın ve sevginin yaşı yoktur. Eğer karşınızdaki insanla aranızda sevgi kalmamışsa, sonrasında başkasını sevemeyeceksiniz anlamına gelmez.

Boşanmak hayattaki başarısızlıktır inanışı


Boşanma kararı aldığınız andan itibaren asla siz başarısız bir insan değilsiniz. Çünkü görüyorsunuz ki bu evliliğin uzaması daha da sorunlu bir hal alacak. Demek ki siz doğru bir karar alıyorsunuz. Bu başarısızlık değil yeni bir başlangıca ilk adımdır. Güçlü bir karakter sahibi olduğunuzu gösterir.

Tüm hayatını kaybedeceği yalanı


Aslına bakarsanız, işinizi, evinizi, arkadaş çevrenizi, akrabalarınızı kaybetme olasılığınız var. Ama olaya bir de şöyle bakın, sizin zor zamanınızda ve destek olunması gereken bir zamanda onlar sizinle olmuyorsa, demek ki o kadar da önem verilecek insanlar değillermiş.

Çocuklar çok üzülür yapma


Yolunda gitmeyen durumları çocuklarınızla da sakin ve nazik bir dille anlatabilirsiniz. Zaten çocuklar evin içinde olup bitenden haberdar merak etmeyin. Ayrıldığınız zaman çocuklarınızla ilgili ve sevgiyle yaklaşmayacaksınız diye bir durum da yok.
Hayatımızda evlilik kadar boşanmalar da var. Kimse kurduğu yuvanın yıkılmasını istemez ama şartlar bunu gerektiriyorsa da yapılması gerekiyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder