21 Şubat 2018 Çarşamba

Bel, Sırt ve Boyun Bölgesine Etki Eden Basit Ama Etkili Egzersizler Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Özellikle oturarak çalışanlar için birebir egzersizleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bel, sırt ve boyun bölgenizdeki ağrılardan bu yöntem ile kurtulabilirsiniz. Yapacağınız hareketlere en fazla 5 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Omurga güçlendirme ve gerdirme

1. Yöntem, karın kası ve sırt kası egzersizi


Sırt üstü yatın ve dizlerinizi kırın, kollarınızı iki yana açın, dizlerinizi sağa yaptığınızda, kafanızı sola çevirin. Bu harekete 4 kez tekrarlayın.

2. Yöntem


Sırt üstü yatın, omuzlarınız düz kalmalı, bacaklarınız düz vaziyette iken, bir sağa bir sola tek tek dizlerinizi çekin, bu sırada da yine ters istikamette başınızı çevirin. Bu işlemi 20 kez tekrar edin.

3. Yöntem


Önce bir dizinizi sonra diğer dizinizi önce sağa sonra sola eğerek bu işlemi yapın. Aynı zamanda başınızı ters yöne çevirin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Torasik (göğüs) omurga güçlendirme

1. Yöntem, karın kası ve orta sırt kasları


Bu hareketi doğru yaptığınızda sırtınızda gerilmeyi hissedersiniz. Derin bir nefes alarak başlayın ve 2 kez görselde anlatıldığı gibi yapmaya özen gösterin.

2. Yöntem


Yine görseldeki gibi durun ve sol eliniz havadayken sağ bacağınızı havaya dikin. Bu hareketi diğer el ve bacak olarak 10 kez tekrar edin.

1. Yöntem, omurga güçlendirme


Doğru duruş önemlidir, bunu uygulamaya başladığınızda karın kaslarınızdaki gerilmeyi hissedeceksiniz. Yarım mekik işlevinde olan bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

2. Yöntem


Sırt üstü uzanın ve önce bir bacağınızı karnınıza sonrada diğer bacağınızı karnınıza doğru çekip uzatın. Aynı bisiklet sürmeye benziyor.
Bu anlattıklarımı uyguladığınızda, bel, sırt ve boyun bölgelerinizdeki ağrıların yok olduğunu göreceksiniz. Hepinize sağlıklı bir hayat dilerim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder