29 Ocak 2018 Pazartesi

Yaşadığımız Dünyayı İnsanların Ne Kadar İğrenç Bir Vaziyete Soktuğunu Anlatan 8 İllüstrasyon!

  Hiç yorum yok
Bu yaşadığımız dünyayı bizler yok ediyoruz, yaşanmaz hale sokuyoruz. Kardeşliği, sevgiyi, aşkı, vicdanı ve tüm güzellikleri bizler yok ediyoruz. İşte bunların yüzümüze bir tokat gibi çarpıldığı birbirinden güzel hazırlanmış illüstrasyonlar.

Öldürmek için doğuyoruz; Anne ve baba nasılsa doğacak insan da onların yanında yetiştiği gibi olacaktır. Onlar gibi düşünüp, onların yaptığını yapıp, onların nefret ettiği kişilerden nefret edecektir.


Teknoloji bağımlılığı; Teknoloji uğruna artık ölür olmuşuz, insanlığı, dostluğu, saygıyı, sosyalliği her şeyi bir yana bırakmışız. Bayramlarda mesaj atar, doğum günlerinde resmin altına beğeni koyar olmuşuz. Sonumuzu kendimiz hazırlıyoruz ama farkında değiliz.

Sanal aşklardaki hüsran; Aşkımızı, sevgimizi, ilişkimizi bile artık sanal yaşar olmuşuz. Gerçeklerden uzaklaşmış kendimizi unutmuşuz. Bu resim ne kadar da güzel anlatıyor. Sitede birçok kişinin sorduğu soru gibi "uzak mesafeli ilişki nasıl olur?" Hep kaybeden biz oluyoruz, hep hüzün yaşayan yine biz.

Çocukları evlendiriyoruz; Reşit olmak neymiş unutmuşuz. "Zengin mi, parası var mı?" bunlara bakar olmuşuz. Mantık evliliği artık ön plana sunulmuş. Çocuk yaşta 9-14 yaşındaki kızları koskoca adamlara verir olmuşuz.

Dahası yok mu?; İşimizi yaptırdığımız insana ego basmışız. Onları biz dev yapmışız. Onlar da kendilerini hep bir kahraman gibi görmeye başlamış. Sonu hep hüsran, olan yine bize olmuş.

Çocukları çalıştırmışız; Başka çocukları sömürmüş, onları çalıştırmış, onlar üzerinden milyonlar kazanmışız. Onların göz yaşlarıyla yaptığı oyuncakları, başkalarının çocuklarını güldürmek için satmışız.

Evliliklerimiz bile iğrençleşmiş; Kadın kocasından, kocası kadından bıkmış. Bir fırsatını bulsa bir kaşık suda boğacak hale gelmiş. Toplum içinde gülümseyip aynı eve girince birer canavar olmuşuz.

Konuşmayı unutmuşuz; Konuşmayı unutmuşuz, yazılara dökmüşüz her şeyi, ben korkuyorum ki yıllar sonra insan oğlu eskiler nasıl konuşuyormuş diye birbirlerine mesaj atar olacak. Çöp kutularımız bile konuşmalarla dolu.

Teknoloji dedik, töreler dedik, olur böyle şeyler dedik. İnsanlığımızı yavaş yavaş unuttuğumuzu bir türlü anlayamadık.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder