3 Ocak 2018 Çarşamba

Yaptıkları Yanlışlarla Hayatlarını Mahveden Mahkumlardan Bizlere Mesaj Var!

  Hiç yorum yok
Kimse istemez dört duvar arasında yıllarını yok etmeyi. Bir neden, bir anlık kızgınlık ya da bir anlık gafletle yapılan hatalar yıllarımızı yok edebiliyor. İşte uzun yıllar ceza alan mahkumlardan bizlere mesajlar.

Hata tereddüt kabul etmiyor; Bir şeyin kötü bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, buna inanın ve yapmayın.


Benliğinizi yok etmeyin; Gerçek benliğinizi asla kaybetmeyin. Çünkü onu tekrardan bulduğunuzda her şey için çok geç olabilir.

Affetmek erdemdir; Kendini affettirebilmek için senden af dileyenleri veya bunu hak edenleri affetmeye istekli olmalısın.

Kendinize değer verin; Hayatımın büyük bir bölümünü parmaklıklar ardında geçirdim ve emin olun ki siz bundan çok daha iyisine layıksınız.

Geçmişteki hatalarınız size yol gösterecek; Hayat çok kısa. Geçmişte yaptığımız hatalar, gelecekte ders alacağımız hatalardır.

Alkol ve uyuşturucunun esiri olmayın; Alkol ve uyuşturucuların düşlerimizi ve geleceğimizi yok etmesine izin veriyoruz.

Öfke kontrolü ve güler yüzlü olmak; Gülmekte tereddüt etmeyin, öfkenizi kontrol edin ve insanlara hak ettikleri gibi davranın. Bunları yaparsanız sonunuz benim gibi olmaz.

Karar verirken bir kez daha düşünün; Verdiğiniz her karar etrafınızdaki insanları etkiliyor, en önemlisi de kendi geleceğinizi.

Yıllarını yok etmiş, yaptığı hatalarla kendilerini dört duvar arasında bulmuş insanların sözleri bunlar. Sözleri değiştirmedim çünkü bu sözleri onlar yazdı, onlara bunları yaşadıkları yazdırdı. Allah kimseyi yanlışa düşürmesin. Herkese hayırlı ve mutlu ömürler dilerim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder