21 Ocak 2018 Pazar

Uyku Probleminiz mi Var? İşte Bu Tarif Tam Size Göre!

  Hiç yorum yok
Sağlıklı bir vücut için sağlıklı bir uykuya ihtiyaç vardır. Uyku problemi çağımızın en büyük sorunlarından biridir. Çünkü bu problem gün içinde ev, iş, okul, sosyal çevre hepsini olumuz etkiler. Sizlerle paylaşacağım bu tarifi uyguladığınızda mışıl mışıl uykuya dalacaksınız.

Gelelim bu karışım için malzemelerimize:

Zerdeçal


Zerdeçal bu karışım için biçilmiş kaftan çünkü birçok faydası var.
Antibakteriyel ve antimikrobiyal, kanser hücrelerini öldürür ve tümör oluşumunu durdurur. Kan şekeri seviyesini düzenler.
Kalp damar sistemini destekler. Yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. Bağışıklık sistemini destekler. Ruh sağlığını iyileştirir. Organları toksinlerden arındırır.

Hindistan cevizi sütü


E, C ve B vitaminlerini içerdiğinden vücudumuz için çok faydalıdır. İçinde kalsiyum, magnezyum, demir, selenyum ve fosfor minerallerini barındırdığından çok yararlıdır. Zerdeçal yağda çözülen bir besin oluşundan dolayı Hindistan cevizinin sütüyle kimyasallaşarak sağlık için daha etkili olur.

Zencefil


Zencefil ağrıları azaltır, iltihapları önler, tansiyonu dengeler ve sindirim sistemini rahatlatır.

Bal ve karabiber

Karabiber antibakteriyel özelliğe sahip ve soğuk algınlığı, grip, alerjiler ve hava kirliliği nedeniyle ortaya çıkan göğüs tıkanıklığını hafifletebilir. Balın bir çok faydası olmasıyla birlikte şifa kaynağıdır, ayrıca kullanılan Hindistan cevizi sütünü tatlandırır.

Uyku için sabırsızlananlara hazırlanışını tarif ediyorum

2 bardak hindistan cevizi sütü, 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 dilim zencefil, 1/4 çay kaşığı karabiber ve göz kararı bal. Bal dışındaki tüm malzemeleri tencereye koyun. Orta ateşte kabarcıklar çıkana kadar ısıtın. Isıyı düşürün ve 5 dakika pişmeye bırakın. Ocaktan alın, zencefili içinden alın ve bal ekleyin.
İşte hepsi bu kadar şimdi mışıl mışıl bir uykuyu hak ettiniz. Ama şunu da asla unutmayın bu karışımın içindeki her hangi bir şeye alerjiniz ya da yan etkiniz varsa öncelikle doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder