30 Ocak 2018 Salı

Spor Salonuna Gidenler İçin Yapmamaları Gereken 7 Şey!

  Hiç yorum yok
Fazla kilolardan kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmayı herkes ister. Gittiğimiz spor salonlarında uyulması gereken bazı kurallar vardır, işte bu kuralları çiğnememek ve orada bulunan kişilerin haklarını çiğnememek çok önemlidir. İşte sizler için hazırladığım spor salonlarında yapmamanız gerekenler.

Terli alet bırakmayın; Kullandığınız aletleri asla terli bir şekilde bırakmayın, yanınızda getirdiğiniz yedek havlunuz yardımıyla terden ıslanmış bölgeleri silin. Sizden sonra gelecek ve çalışmak isteyecek insanlar sizin terinizden rahatsız olmasınlar.


Meşgul etmeyin; Kullandığınız aleti süreniz dışında meşgul etmeyin, kimi insanlar oturdukları yerden yandaki arkadaşıyla ya da yeni tanıştığı birisiyle sohbeti koyulaştırıyorlar ya da üzerinde durup telefonuyla mesajlaşıyorlar. Lütfen diğer insanların da zamanını düşünelim.

Çok foto çekmeyin; Tamam vücudunuzu fit yapıyorsunuz, çok da çaba harcıyorsunuz, bunun karşılığı illaki olmalı ama durup ayna karşılarına geçip selfi çekmek de çok hoş görüntü oluşturmuyor. Hele "ki bunu beğenmedim bir tane daha, olmadı bir tane daha ve bu da olmalı lütfen rica etsem fotoğrafımı çeker misiniz?" hiç olmuyor.

Aletleri yerine koyun; Kullanılan aletleri yerine bırakmaya özen gösterin, dağınık bir yerde çalışmayı kimse istemez. Siz nasıl aradığınız aleti gidip yerinden alabiliyorsanız, sizde sonra gelen insanlar da aynı şekilde aletleri yerine bulmak isterler.

Baskı yapmayın; İnsanların başında bekleyip biran önce bitirsinler diye beklemeyin. Herkesin kendince aletleri kullanma süreleri olduğunu unutmayın.

Dersleri asla bölmeyin; Yapılan bir etkinliğe eğer geç kaldıysanız, içeri girip etkinliği bölmeyin. Ara verdiklerinde siz de katılın. ya da hiç girmeyin. Onların konsantrasyonunu bozacak hareketlerden ve seslerden kaçının.

Soyunma odaları ve edep; Soyunma odalarını kendi evinizin özel odası gibi sanmayın, orada giyinip ve soyunurken edepli bir şekilde olmaya itina gösterin. Diğer insanlar sizin bir yerlerinizi görmek ya da siz onların bir yerini görmek zorunda değilsiniz.

Herkese sağlıklı ömürler dilerim...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder