29 Ocak 2018 Pazartesi

Güzel Bir Gülümsemenin Önemini Anlamanızı Sağlayacak Durumlar Neler?

  Hiç yorum yok
Çoğu insan mutluluğunu, merhametini, sevgisini, neşesini gülümseyerek belli eder. Toplumun ve ailenin daha huzurlu ve neşeli olması için gülümsememizi asla bırakmamalıyız. Güzel gülüşlerin daha etkili olması için de bembeyaz ve bakımlı dişlere ihtiyacımız vardır. Gelin hep birlikte gülümsemenin önemini daha yakından öğrenelim.

Doğduğumuz andan itibaren etrafımızdaki şeylerden etkilenir, hoşumuza giden şeyleri algılayıp gülüşler sergileriz.


Gülümseyerek güven kazanırız; Somurtan ve ilgisiz insanlar toplum içinde güvenilir biri olarak görülmezler. Yüzünüzdeki tebessüm, gözlerinizdeki ışıltı ve tatlı bir gülüş güven konusunda en büyük kazancınızdır.


Hoşgörü ve gülümseme; Bir hata ya da yanlış bir şey yaptığınız da bile, gülümsediğiniz de karşınızdaki insanın size karşı daha hoş görü ile yaklaştığını görmekteyiz. Çünkü gülümsemek gerçekten de bir iletişim şeklidir.

Gülümsemek iyi hissettirir; Sabahları bile kalkıp aynaya baktığımızda biraz olsun gülümsediğimizde beynimiz otomatik olarak bizi daha hissetmemiz için mutluluk hormonu salgılar. Toplum içinde gülümsemek ve güler yüzlü olmak her kesi daha mutlu kılar.

Gülümsemek acıları azaltır; Yapılan araştırmalarda psikologların ortak kararı, gülümseyen insan zor durumda dahi olsa kendin iyi hissetmesini sağlıyormuş.

Gülümsemek ve hüznü saklamak; Üzülmesini istemediğiniz insanların karşısında kendi hüznünüzü saklayıp tebessüm etmek, gülmek bile onların huzuru için bile etkilidir. Gülümsemek emin olun o an size de iyi gelecektir.


Güzel gülüşler, sağlıklı dişlerle daha da etkilidir. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder