25 Ocak 2018 Perşembe

Geceleri Midesi Kazınanlar ve Dolaptan Uzak Durmak İsteyenlere 8 Taktik!

  Hiç yorum yok
Bir çok kişinin yaptığı bir alışkanlık aslıda bu, "karnımız acıktı" diyerek, koşa koşa mutfağın yolunu tutuyoruz.Geceleri karnınız mı acıkıyor? Mutfağa gitmemek için çaba mı sarf ediyorsunuz? İşte size bunu başarabilmeniz için gerekli 8 bilgi.
Kahvaltılarda yumurtayı bolca tüketmeye bakın, çünkü yumurta tok tutan bir besindir. Baharatlarla süsleyeceğiniz yumurta göze daha hoş görünecek ve rahatlıkla yiyebileceksiniz.
Özellikle market alışverişinde yapılan hatalardan biri de, sepeti abur cuburla doldurup sonra da boş zamanlarımızda onları yememizdir. Bundan sonra sebze ve meyve ağırlıklı alış veriş yapmaya özen gösterin.
Akşam yemeklerinizde dikkat etmeniz gereken bir husus ise, et türü yemeklerden uzak durmalıyız, sebze ağırlıklı yapılan yemekler hem hafif olacak hem de sizi tok tutacaktır.
Zararlı beyazlardan biri olan tuzdan uzak durun, çünkü tuz açlık hissini açığa çıkartarak yemek yeme isteği uyandıracaktır.
Çoğu insanın isminden bile haberi olmadığı brokoliyi sık tüketmenizde fayda var. Hem doyurucu hem de birçok hastalığa iyi gelmektedir.
Koşmayı, spor yapmayı, hareketsiz işte çalışıyorsanız arada ayağa kalkıp yürümeyi asla unutmayın. Vücudunuza yapışan yağları yakmak açlık hissinizi biraz daha azaltacaktır.
Süt, ayran gibi yağlı içeceklerden uzak durun, bunun yerine soda içme alışkanlığı kazanın. Çünkü soda sizin yeme alışkanlığınızı düzene sokacaktır.
Bilirsiniz ki soğuk suyla alınan duş insanın metabolizmasını hızlandırır, her gün soğuk duş ile güne başlamayı alışkanlık haline getirin. Soğuk suyla alınan duş ayrıca iştahınızı da kapatacaktır.
Herkes fit bir vücuda sahip olmak ister, işte yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştım. Umarım azimle yapacağınız taktiklerden sonra sizde kilo vermeye başlayacaksınız.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder