26 Ocak 2018 Cuma

Egzersiz Yaparken Hangi Hareket Neredeki Kaslarınızı Çalıştırdığını Öğreneceğiniz 8 Bilgi!

  Hiç yorum yok
Günlük egzersizler hem kaslarınızın şekillenmesinde hem de eklem ağrılarının azalması ve yok olmasında büyük yarar sağlar. Yapılan egzersizlerde önemli olan nokta yapılan hareketin hangi kasın gelişimine yardımcı olduğudur. Bilinçsizce yapılan hareketler maalesef ki birçok bölgenin sakatlanmasına neden olmaktadır. Doğru ve bilinçli yapılması önemlidir. Bu nedenle hem bilgilenmek hem de yapılan hareketin nerelere etki sağladığını hep birlikte öğrenelim.

Bir adım ileri hareketi; Bu harekette vücudunuzun bacak bölümündeki yani arkada kalan bacağınızın ön kasları ve karın bölgenizin ön kas sistemi çalışmaktadır.


Üçgen duruş hareketi; Bu harekette resimde de görüldüğü gibi sağ ve sol karın kaslarını hareketlendirmektedir.

Oturarak ayakları tutma hareketi; Bu hareketi yaptığımızda üst ve alt baldırlar etkilenir, oradaki kaslar harekete geçer ve gelişir.

Güvercin oturuş hareketi; Bu hareketi yaparken biraz daha dikkatli olmak gerekir, ayağınızı diğer bacağınız üzerine atarken yavaş hareket ettirin sakatlanma olmasın. Bu hareket ön bacak kaslarınızın gelişmesine ve gevşemesine yardımcı olacaktır.

Dik bacak tutuş hareketi; Bu hareket diğer hareketten daha zordur, yine söylüyorum acele etmeden ve yavaş hareketlerle alıştırarak yapmalısınız. Bu hareketin yapılması halinde kalça kaslarını harekete geçirecek ve sıkılaşma sağlayacaksınız.

Kelebek hareketi; Bu pozisyonda oturun ve bacaklarınızı dizlerinizden hafif bir şekilde bastırın. Esneterek yapılan bu hareket bacak iç kaslarınızın esnemesine ve gelişmesine yardımcı olacaktır.

Omurilik hareketi; İlk etapta 5'er dakika arayla bir sağ tarafa bir de sol tarafa yapılacak bu hareketle, kalça ve omurilik kaslarınızı harekete geçirirsiniz.

Yere bakarak duvara tutunma hareketi; İlk etapta 5'er dakika arayla bir sağ tarafa bir de sol tarafa yapılacak bu hareketle, kalça ve omurilik kaslarınızı harekete geçirirsiniz.

Bir bilgilendirme yapmak istiyorum, bu hareketleri yapmadan önce biraz ısınmak sizin için ve kas ağrılarınızın daha az olması için etkili olacaktır. Hepinize sağlıklı yaşamlar dilerim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder