21 Aralık 2017 Perşembe

Sevgili Olacak Birini Seçerken Aranan Özellikler Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Sevgili olmak ve aşk aceleye gelmez, karşındaki insanda aranılan bazı kriterler vardır. Herkesin kendince düşüncesi ve onda olması istediği özellik vardır. Genel olarak bakacak olursak sevgili olunacak kişide aranan özellikleri şöyle sıralayabiliriz. Ama bunlar zamanımızın aranan özellikleri göreceksiniz ki "hayır öyle bir şey yok" diyenler çıkacak.

Güzellik ve yakışıklılık


Güzel olmasına gerek yok, "benim için ruh güzelliği önemli" diyerek ne kendinizi ne de etrafınızı kandırmayın. Biliyoruz ki insan ilk karşısındakinin yüzüne bakar.

Zeki ve akıllı olması


Her insan karşındakinin akıllı ve zeki olmasını ister. Kimse aptal ve düşüncesiz biriyle zamanını harcamayı düşünmez.

Esprili olması


Bu zamanda herkesin o kadar gülmeye ve iyi vakit geçirmeye ihtiyacı var ki, o yüzden onu güldüren ve espriler yapan insanlar sevgili adayları arasında yer alıyor.

Paralı ve iyi halli olması


Evet bir önemli konu da parası var mı, ne iş yapıyor, evi var mı, arabası var mı, beni rahat yaşatabilecek mi? Bu soruları sormayan var mı? Para önemli değil diyenler lütfen biraz daha mantıklı olun.

Okumuş olması


Hiç kendinizi kandırmayın, bu zamanda artık ilkokul mezunu adama ne kız veriyorlar ne de iş. Her kes ne mezunusun diye soruyor.
Farkındaysanız hiç girmedim ahlaklı, namuslu, dürüst, saygılı olan insanlara. Bu yazımda biraz da olsa ironi yaptım, çünkü her şey çıkar her şey menfaat olduğu için, sevgili de aranan özellikler de tamamen menfaate dayalı oluyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder