23 Aralık 2017 Cumartesi

Hayatı Daha Keyifli Kılmak İçin Kendinize Söylemeniz Gereken Sözler Nelerdir?

  Hiç yorum yok
İnsan hayatı boyunca birçok şeyi dert eder, kafasına takar, doğru olanı yanlış bilebilir. Kimsenin size söylemediği sözler vardır. "Keşke bunları duysaydım ve bilseydim de hayatıma buna göre yön verseydim" dediğiniz şeyler var. İşte size kimsenin söylemediği o güzel sözler.
Gülmeyi başaracağın biriyle ol; Birlikteyken her şeye gülebileceğin ve onunla mutlu hissedeceğin bir arkadaş bul.
Çok düşünüp yorma kendini; Bir sorun varsa bunu sabah akşam düşünmek sonuç bulmana ya da çözmene yardımcı olmaz. Ancak seni daha çok yorar.
Kendi tarzını yarat; Moda diye takılma, herkes aynı şeyi giyiyor olabilir, sen aldırma onlara. Kendi tarzını yarat farklı ol.
İnsanları yargılama; Bazı insanlar farklıdır, onları öyle kabullen. Bu hayatta onun ne yaşadığını bilemezsin.
Asla yalnız değilsin; Bir arkadaş ve dost kazanmak kısacak bir cümleden geçiyor. "Merhaba" bu cümleyi kullanmaktan çekinmeyin.
Tekrar denemekten korkma; Hatalar yapmış olabilirsin, başarısız olmuş olabilirsin. Asla pes etme, kimse senin hatalarını bir kağıda yazıp karşına çıkmayacak. Sen yeniden deneyeceksin ve başaracaksın.
Kendine zaman ayır tembellik yap; Her zaman çalışmak olmaz, kendine zaman ayır. Tembellik de yapmak senin hakkın.
Bir şeye çok bağlanma; Çünkü o ne ilk ne de son olacak. Bir şeye çok bağlanırsan ağlayan ve üzülen hep sen olursun.
Bu sözleri herkes söylemez size, bu yazılanları gerçekten dikkatlice okuyun. Mutlu olmak ve keyifli bir hayat istiyorsak bunları kendimize söylemeliyiz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder