22 Aralık 2017 Cuma

Cildinizin Kışın da Bakıma İhtiyacı Var! Kışın Cilt Bakım İçin Neler Yapılmalı?

  Hiç yorum yok
Kalın kalın giysilerle görünmez hale gelen cildinizin kışın da bakıma ihtiyacı var. Yaza hazırlık döneminde çok işinize yarayacak tavsiyelerle karşınızdayım. Vücudunuza kış bakımı için neler yapılabilir hep birlikte bakalım.

Kuruyan dudaklara bakım; Kışın soğuğundan çatlayan narin dudaklarınız için, E vitamini ve aloe vera içeren kremleri kullanmanız iyi gelecektir.


Göz kenarları ve kırışıklıklar; Bunun nedeni, yaşınızın ilerlemesi de olabilir ama genelde stres ve biraz da ilgisizlikten kaynaklanıyor. Ginseng içeren maskeler yaparak göz kenarlarındaki kırışıklıkları önleyebilirsiniz.


Sıkı bir karın için; "Hadi her gün mekik çekin" desem üşenip yapamazsınız. Size bunun yerine başka bir tavsiyede bulunacağım. Sıcak suyun içine banyo vücut yağı ve biberiyeyi katın, bir havluyu bu suya banın, sonra da karnınızın üzerinde 20 dakika bekletin.


Selülitlere son; Selülit kremlerinin işe yaradığı aşikar fakat bunun yanında günlük yapılacak egzersizler de bu kötü görüntünün daha güzel bir görüntüye dönüşmesini sağlayacaktır. Üşenmekten vazgeçin egzersizlere başlayın ve soğuk bir duşla sonlandırın.

Vücudunuza masaj çok önemli; Tabii bu masaj kendi kendinize yapacağınız bir masaj olacak. Banyodan sonra yumuşak bir fırçayla vücudunuzun erişebildiğiniz yerlerine, teniniz pembeleşene kadar yuvarlak daireler çizerek gezdirin. Hem kan dolaşımını arttıracak hem de lenf akışını da uyaracaktır. Bunu ayak ve bacaklarınıza da uygulayın.

Ölü derilerden arınma; Kışın soğuğundan etkilenen ve hassaslaşan yüz derinizi tazelemek için yapmanız gerekenler var. Bir maskeden söz etmek istiyorum. Su, bal ve yulaf tozunu kıvamlı hale gelinceye kadar karıştırmalısınız. Maskeyi ellerinizle yüzünüze ve diğer bölgelere uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra maskenin yarım saat beklemesi gerekmekte. En son sıcak suyla bölgeyi yıkayın.


Herkese güzellik dolu bir kış mevsimi geçirmesini diliyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder